نتایج جستجو برای عبارت :

لاف گزاف علامه طهرانی: کتابهای من مقدّمه ظهور است!!

محمد محسن طهرانی در سخنرانی مورخ 28 ذی الحجة 1432 در جلسه بیست و هشتم مبانی سیر و سلوک که در قم برای مخدّرات (=بانوان) برگزار شده است، ادّعا می‌کند کتاب‌های پدرش مقدّمه ظهور حضرت مهدی (عج) است و با احاطه بر احوال همه انسان‌ها نوشته شده است! [البته با این حساب معلوم نیست چرا این کتاب‌ها فقط به زبان فارسی و عربی است!] 

متن سخنرانی او چنین است:
"ایشان می‌فرمودند –مرحوم آقا-: «من این کتاب‌ها و این مطالب را برای فلان زن نصرانی و مسیحی در آن طرف دنی
کی رسدیافاطمه آن روززیبای ظهور/تابپوشدیوسف تو رخت رعنای ظهور/کن دعابهرفرج باشد دعایت مستجاب/پرشودیارولایت سوی صحرای ظهور/این شهادتنامه تو چون عزای محشراست/میکندنزدیک گریه آن تمنای ظهور/دردما درمان بگردد درولایت محوری/هست آرامش به شیعه بهرغوغای ظهور/با بصیرت فاطمه جان راه پیدامیشود/متصل فرماتوجان راسوی گرمای ظهور/باولایت تاشهادت دررکاب مهدیت/شیعه یارنائب اوعشق مولای ظهور/ندبه خوان فاطمیه از برای حضرتش/جمکران مهدی تو طور سینای ظهور/دش
بسم الله الرحمن الرحیم
بحث ظهور امام زمان عجل الله فرجه، بحثی است که زیر شاخه ها و مباحث گوناگونی را شامل می شود.
از لحاظ زمانی به سه دسته تقسیم میشود: قبل از ظهور، ظهور و بعد از ظهور. هر کدام از این ها هم شامل مطالب گسترده می باشد.
ما سعی می کنیم تا بتوانیم هر سه موضوع را با هم پیش ببریم.
انتهای پیام/
عشق مهدی میکشاند قلب را کوی ظهور/شیعه درآماده باش رفتن سوی ظهور/میشوددرمان درد قلبهای عاشقان/گشته مملو هرکجایی زمزم وبوی ظهور/با نشان آشکارش این جهان روشن کند/گنج زیبای عدالت هست درروی ظهور/وقت اصلاح درون وجنگ بادشمن شده/هست مزدکار شیطان درترازوی ظهور/او امید اهل بیت ومرهم بر انبیاء/خوش بحال شیعیان مست رهپوی ظهور/هست ایران ولایی دررکاب نائبش/سوی کعبه رفته اینک بازهم گوی ظهور/
#حدیث_مهدوی 
امام جواد(ع)
مطابق این حدیث شریف، ظهور حضرت بقیة الله ارواحنا لتراب مقدمه الفدا، از وعده های قطعی حق تعالی است که توسط همه ی پیامبران عظیم الشأن علیهم السلام نوید ظهور او داده شده است. هنگامی که ظهور آن حضرت از «میعاد» باشد، دیگر در آن «بدا» ممکن نیست، که در این صورت «خلف وعده» به شمار می آید، چنانکه قرآن کریم فرموده است:- «فلا تحسبن الله مخلف وعده رسله».- «هرگز گمان مبر که خداوند وعده ای را که به وسیله ی پیامبرانش ابلاغ نموده، خلف
#حدیث_مهدوی 
امام جواد(ع)
مطابق این حدیث شریف، ظهور حضرت بقیة الله ارواحنا لتراب مقدمه الفدا، از وعده های قطعی حق تعالی است که توسط همه ی پیامبران عظیم الشأن علیهم السلام نوید ظهور او داده شده است. هنگامی که ظهور آن حضرت از «میعاد» باشد، دیگر در آن «بدا» ممکن نیست، که در این صورت «خلف وعده» به شمار می آید، چنانکه قرآن کریم فرموده است:- «فلا تحسبن الله مخلف وعده رسله».- «هرگز گمان مبر که خداوند وعده ای را که به وسیله ی پیامبرانش ابلاغ نموده، خلف
مقدمه،معرفی چکیده اهداف:
● امامت امام زمان(عج)●زندگی نامه پدر بزرگوار ایشان امام حسن عسگری(ع)●زندگی نامه حضرت نرجس خاتون مادر بزرگوار حضرت ولیعصر●آغاز امامت حضرت و داستان نماز خواندن بر پیکر پاک پدرشان امام عسگری●غیبت صغری و کبری●تشرف کسانی که به محضرمقدس حضرت رسیده اند●تمام صوت ها و کلیپ های مربوط به آقا صاحب الزمان و ظهور●مباحث مهدویت و انتظار فرج●منجی در ادیان دیگر●سواد رسانه ایو ان‌شاءالله در آخر بتوانیم که در پایان این مباحث
دادخواهی حضرت امیر المومنین سلام الله علیه پس از رجعت در عهد ظهور نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله
علامه مجلسی رضوان الله علیه از مفضل بن عمر رضوان الله علیه روایت کرده است که امام صادق علیه السلام در مورد شکایت امیر المومنین علیه السلام نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله پس از رجعت در عهد ظهور فرمودند: پس حضرت امیر المومنین شکایت کند که چندین شب با حسنین و زینب و ام کلثوم (علیهم السلام) به خانه‌ی مهاجر و انصار رفتم از آن‌هایی که مکرر تو بیعت خل
یکی از افرادی که می تواند الگو باشد مرحوم علامه طباطبائی است. من از سال 1326 شمسی که به قم آمدم با حضرت استاد علامه آشنا شدم. شاگرد ایشان بودم و بیش از شاگردی، مجذوب ایشان بودم. در واقع، دو نفر خیلی مرا در حوزه علمیه قم مجذوب خود کردند. یکی حضرت امام خمینیقدس سرّه بود و دیگری علامه طباطبائی قدس سرّه که خیلی شیفته این دو بزرگوار بودم. علاوه بر درس که خدمت علامه می خواندیم،
ادامه مطلب
{منجی در ادیان - شماره 38}

تاکید خدا به ظهور منجی

دارمستتر (Darmesteter) در یکی از کنفرانس هایی که به مناسبت ظهور «مهدی متمهدی» در سودان -فوریه سال ۱۸۸۵ میلادی- برگزار شد گفت:
«آیا می‌دانید محمد(ص) چگونه شریعت خود را بنیان نهاد؟ وقتی او ظهور کرد، در عربستان علاوه بر شرک ملی باستانی، سه دیانت بیگانه موجود بود: آئین یهود، دیانت عیسوی، کیش زردشت... نکته مشترکی که در این سه دیانت یافت می شد، عبارت از اعتقاد به یک وجود فوق الطبیعه بود که بایستی در آخرالز
توضیحات فایل
درس مباحث اصول ۲ (جزوه و سوالات)
خلاصه اصول فقه ۲ رشته ارشد الهیات شامل:
نمونه سوالات پایان ترم درس اصول فقه ۲،مباحث اصول ۲ با پاسخنامه رشته الهیات و معارف اسلامی،فقه و حقوق خصوصی،فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه پیام نور
نمونه سوالات تشریحی اصول فقه ۲ منبع اصول فقه علامه محمدرضا مظفر
۳۰ سوال تستی به همراه جواب و ذکر منبع درس مباحث اصل (۲) فقه و مبانی حقوق اسلامی
خلاصه نویسی اصول ۲ در ۱۱۲ صفحه رشته کارشناسی ارشد الهیات
نکات مهم مب
حضرت علامه حسن زاده آملی یکی از عهدهایی را که شیخ الرئیس ابن سینا با خود بسته است را ذکر میکنند: "یکى از عهدهاى شیخ رئیس در رساله عهدش این است که رمان و قصه هاى باطل نخواند. حرفها و افسانه هاى باطل ذهن را کج و معوج مى کند و نفس را از درست اندیشى و درست یابى عدول مى دهد و منحرف مى گرداند." (1)

حضرت علامه در جای دیگر می فرمایند: "یکى از رساله ‏هاى شیخ رئیس ابو على سینا، رساله عهد او است، در آن رساله با خدایش پیمان بسته است که مقالات و رمان‏ها و ا
فرزندم درس دست در دست دوست صفحه ی 40 را باز کن و از روی متن درس بخوان.

خود را برای آزمون روز شنبه از همین درس آماده کن . می توانی از نمونه سوالات زیر هم در تمرین هایت استفاده کنی . 

تکلیف : فعالیت های کامل کنید و نامه ای به دوست و عهد با دوست را تکمیل کن.

1.       پرسش های متن درس 151- آیا زیارت امام زمان ( عج ) پیش از ظهور ایشان امکان پذیر است ؟بله ، اگر باتقوا و پرهیز کار باشیم امکان زیارت ایشان وجو دارد همانطور که علامه حلّی و بعضی از اشخاص دیگر
علامه طباطبایی:
« من در شبانه روز، شش ساعت را صرف خوردن و خوابیدن و عبادت می کنم و هجده ساعت هم مشغول تفکر هستم. گه گاهی هنگام تفکر خوابم می برد؛ وقتی بیدار می شوم، افکارم را از آن جا که مانده بود، ادامه می دهم حتی در خواب هم فکرم مشغول بود! »
علامه طباطبایی:
« من در شبانه روز، شش ساعت را صرف خوردن و خوابیدن و عبادت می کنم و هجده ساعت هم مشغول تفکر هستم. گه گاهی هنگام تفکر خوابم می برد؛ وقتی بیدار می شوم، افکارم را از آن جا که مانده بود، ادامه می دهم حتی در خواب هم فکرم مشغول بود! »

وقتی ابراهیم هادی مجروح شد و او را به منزل آوردند علامه [جعفری] از ما خواست تا ایشان را به ملاقات ابراهیم ببریم. وقتی ابراهیم متوجه حضور علامه در منزل شد، با آن وضعیت خواست از جا بلند شود و گفت: استاد! شما چرا زحمت کشیدید، ما خوب می شدیم خدمتتان می آمدیم.
علامه جواب دادند: وظیفه ماست که به شما سر بزنیم، شما جانتان را در این راه گذاشته اید. امروز وظیفه ماست که به شما سر بزنیم. بعد علامه ادامه داد: هر بار شما می آمدید و درس می گرفتید، امروز نوبت م
#حدیث_مهدوی
امام جواد(ع)

السلام علیک یا اباصالح المهدی عج
سحر نوید دهد صبح نور نزدیک است
زمان غم بسر آمد سرور نزدیک است

شفق زده است ز مشرق فروغ صبح امید
دهید مژده که روز ظهور نزدیک است
اللهمَّ عَجّل لِوَلیکَِ الفَرَج بِحَقِ اَلْزِینَبْ سَلٰامُ اَللّهْ عَلَیْها
ظهور بسیار نزدیک است⏳
تواتر نزول آیه تطهیر در شان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در کلام علامه مجلسی قدس سره
علامه مجلسی قدس الله روحه الشریف می‌نویسد:
بدان که احادیث از طرق عامه و خاصه به حد تواتر رسیده که آیه تطهیر در شان اهل بیت رسالت علیهم السلام نازل شده که آل عبا باشند، و موافق بعضی از احادیث ما جمیع ائمه ما داخل‌اند.
عین الحیات، تالیف علامه مجلسی، جلد ۱، صفحه ۱۸۱، انتشارات انوار الهدی
در
مجلس علما که به دستور شاه خدابنده تشکیل شده بود. سید رکن الدین موصلی
(یکی از علمای برجسته اهل تسنن) به علامه گفت: دلیل بر جواز صلوات بر غیر
پیامبران چیست؟
علامه بی درنگ این آیه را خواند:«الَّذِینَ
إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ
رَاجِعونَ * أُولَـئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَوَاتٌ مِّن رَّبِّهِمْ وَ رَحْمَةٌ
وَ أُولَـئِکَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ».(صابران کسانی
هستند که هرگاه مصیبتی به آنان رسد، می گویند
به نام خدای مهدی عج

علامه امینی شب عاشورا برای امام زمان (عج)صدقه کنارمی‌گذاشتند و می گفتند: امشب قلب آن حضرت در فشار است.http://www.rajanews.com/news/126800#علامه_امینی #قلب #امام_زمان_عج  #شب_عاشورا #مهدی_موعود #فشار #ظهور #منجی #عاشورا #تاسوعا #حضرت_مهدی #مهدی_موعود #صدقه #کنار_گذاشتن #دفع_بلا #مصیبت #خون_گریه_کردن #ناراحتی #غصه #غم بازنشر:http://www.afsaran.ir/Link/1321021http://mehrdadz.blog.ir/post/675http://www.afsaran.ir/link/1120545http://www.mehrdadz.blogfa.com/post/372http://www.cloob.com/u/bachemosbatm/121580766http://sangariha.com/view/post:6796866
خالد سلطان دایر از اجرای بیش از ۴ پروژه جهادی در منطقه محروم اروندکنار خبر داد و اظهار کرد: این پروژه ها به همت گروه جهادی علامه ربیعی این بخش در حال انجام است.مسئول گروه جهادی علامه ربیعی اروندکنار، افزود: با توجه به خسارت های اخیری که متحمل مردم عزیز و محروم صفر مرزی اروندکنار شد اقدام به برگزاری اردوهای جهادی خود نموده است و در طی این ایام این گروه جهادی چهار پروژه عمرانی را شروع خواهد کرد. وی به حضور نیروهای جوان بسیجی و انقلابی در گروه
فروش ویلایی
علامه امینی،پردیس
۲۰۰ متر
۶ خواب
جنوبی
۳.۳ میلیارد
توضیحات :۲۰سال،۳طبقهبخاری،کولر آبی،موکت،آشپزخانه اوپنهمکف ۸۳متر ۲خوابطبقه۱و۲ : ۱۲۵متر ۲خوابسه سند مجزاعرض ۱۰متر،کوچه ۷متریکد ۱۲۴۲ ۰۹۱۳۱۰۸۶۷۱۹ ۰۹۱۶۲۸۷۱۷۸۷
علامه طباطبایی: روز گذشته وقت نماز صبح، [در مکاشفه] استاد مرحوم آقای قاضی را دیدم. وقت رفتن به من فرمود: «هرکس به جایی رسیده، از یَد یا أیدی رسیده است.»پس از آن به نظرم رسید که شاید منظور، آیه شریفه «واذکُر عبادَنا ابراهیمَ و اسحاقَ و یعقوبَ اُولی الاَیدی و الاَبصار» باشد. منظور آیه شریفه، این است که ایشان صاحب گذشت و عبرت بوده اند. ثمرات حیات، ص ۲۵۷پ‌ن: علامه در المیزان ذیل این آیه می‌نویسد: «اینکه خداوند فرمود: ابراهیم و اسحاق و یعقوب داراى
سخنی از علامه طباطبایی
مرحوم علامه طباطبایی در تفسیر قیّم المیزان ذیل آیات ۱۰۲ و ۱۰۳ از سورة بقره که مربوط به داستان هاروت و ماروت است، بحثی فلسفی و علمی دارند و چون این دو بحث کاملاً مرتبط است، ترجمة خلاصه‌ای از آن را می‌آوریم و سپس نکات مورد استفاده از سخن ایشان را آورده و آنگاه بحث را پی می‌گیریم...
ادامه مطلب
وظیفه‌ی شاعران و مادحان از زبان مرحوم علامه امینی قدس سره
من أقوال العلامة الأمینی (قدس سره): یجب على الشاعر المؤمن أن یتبرأ من أعداء محمد وآله محمد، وإضافة إلى مدائحهم ومراثیهم، فإن دروس التبری أعظم من دروس التولی والمودة.
علامه امینی قدس سره فرمودند: واجب است بر شاعر مومن، علاوه بر این‌که مدح اهل بیت علیهم السلام می‌کند و مرثیه می‌خواند، از دشمنان حضرت محمد و آل محمد علیهم السلام تبری جوید؛ چرا که مسئله تبری از دشمنان اهل بیت علیهم الس
کفر صوفیه و وحدت وجودی‌ها در کلام علامه محمد تقی مجلسی رضوان الله علیه
علامه محمد تقی مجلسی قدس الله روحه الشریف در کتاب شریف لوامع صاحبقرانی در مذمت صوفیه می‌نویسد:
بسیار است که ملحد می‌شوند به نادانی چون عبارات صوفیه قریبست به عبارات ملاحده و مثل عبارت ملاحده مثل عبارت حدیث قدسی که الحال گفته شد جمعی حلول می‌فهمند و جمعی اتحاد و جمعی به وحدت وجود به نحوی که خود میفهمند و همه کفر است.
لوامع صاحبقرانی، تألیف علامه محمد تقی مجلسی، جلد ۷، ص
کفر صوفیه و وحدت وجودی‌ها در کلام علامه محمد تقی مجلسی رضوان الله علیه
علامه محمد تقی مجلسی قدس الله روحه الشریف در کتاب شریف لوامع صاحبقرانی در مذمت صوفیه می‌نویسد:
بسیار است که ملحد می‌شوند به نادانی چون عبارات صوفیه قریبست به عبارات ملاحده و مثل عبارت ملاحده مثل عبارت حدیث قدسی که الحال گفته شد جمعی حلول می‌فهمند و جمعی اتحاد و جمعی به وحدت وجود به نحوی که خود میفهمند و همه کفر است.
لوامع صاحبقرانی، تألیف علامه محمد تقی مجلسی، جلد ۷، ص
موضع خاطره: بزرگواری و شکوه
یک بار یکی از سخنرانان کابلی به علامه بی ادبی کرد. من که از ارادتمندان علامه بودم، به او پرخاش کرده و او را مؤاخذه کردم. فردای آن روز، علامه بلخی که از ماجرا با خبر شده بود به در خانه ما آمد و گفت: «پسرم بیا با هم جایی برویم.» بعد از طیّ مسیری به خانه ای رسیدیم. در زدیم. همان شخص در را باز کرد و بهت زده شد! رفتیم داخل و نشستیم. آن شخص دست و پایش را گم کرده بود. علامه بلخی گفت: «چند وقت بود شما را ندیده بودیم.» سپس اضافه کرد:
علامه حسن زاده آملی همواره از یاد و خاطره مهربانی های مادر و همسر خود غافل نمی شود.
حضرت علامه حسن زاده نام اتاقی را که همسر گرامی شان در آن آرمیده، بیت الرحمه نامیده است.
وقتی از ایشان درباره چرای دفن همسرشان در منزل سوال شده است گفته است که می خواهم بیشتر به ایشان خدمت کنم.
به نام خدای مهدی عج

شهید احمدی روشن: ظهور اتفاق می افتد مهم این است ما کجای ظهور ایستاده ایم؟مادر شهید مصطی احمدی روشن:مصطفی می‌دانست که چه راه سختی را درپیش دارد. خسته نمی‌شد. او همیشه به دوستانش می‌گفت، ظهور اتفاق می‌افتد، مهم این است که ما کجای این ظهور باشیم!منبع:http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901127000987#خانواده #شهید #مصطفی #احمدی_روشن #شهید_روشن #موقعیت_ظهور #وقت_ظهور #وظیفه_ظهور #انرژی_هسته_ای #سانتریفیوژ #طرح #پوستر #امام_زمان_عج #شهید #شهادت #اح
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
بحق اقاومولا علی اکبر علیه الاف السلام
به جرأت تمام میگویم
به جان خودم سوگند
اکثریت قریب به اتفاق ما از درک مقامات حضرت استاد علامه آیت الله  فاطمی نیا غافل و عاجزیم
بطوری درین غفلت فرو رفته ایم که میترسم عده ای از ما مردم حتی در برزخ و قیامت هم قابلیت درک مقام ایشان را پیدا نکنیم
خدایا به فضل عظیم خود بر جامعه بشریت منت گذار،
به قطره قطره خون آقا و مولایم حضرت علی اکبر علیه الاف السلا
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی‌راد :
هنگام ثبت و ضبط خاطرات و وقایع زندگی ایشان، هرجا اندکی بوی تکریم از خود بود، اجازه ضبط نمی‌دادند.
علامه از سر بزرگواری اجازه ضبط و چاپ برخی از مطالب را نداد، ولی به‌نظرم ثبت و انتشار این نکات درس‌آموز، خوب و مفید است. در خِلال مصاحبه، هنگامی که صحبت از شاگردان استاد به میان آمد، ایشان گفتند که «آقا سید محمدباقر صدر نزد من منطق خوانده است، ولی این را منعکس نکنید.» به ایشان عرض کردم که این یک سنت خو
بسمک یا خفیّ
سیدنا الأستاد حضرت علامه جوادی آملی روحی فداه، در شرح مقدمه ی فصوص قیصری می فرمایند:
این آقایان منجمین، ستاره های آسمان را تقسیم کرده اند؛ بعضی از ستاره هایی ک در کنار قطب اند، جزء کوکبهای أبدی الخفایند، در برابر ستاره های أبدیّ الظّهور؛ بعضی از ستاره ها، أبدیّ الخفایند ک اصلاً دیده نمی شوند، در افق ماها؛ البته الآن آن ستاره هایی ک در قطب جنوب هست و ماها هرگز از نظر سیر، جایی نمی رسیم و نه او می رسد ک ببینیم؛ برای ماها جزء
وقتی خدای متعال خود را معلم توصیف، و رحمت و محبت را مقدمه تعلیم(۱)، وتعلیم هدفمند را مقدمه “رشد” (۲) اعلام می کند، احساس کرامت و بالندگی وصف ناپذیری را به همه معلمان انسان پرور و تاریخ ساز جهان ارزانی می دارد.دوازدهم اردیبهشت نیز سالروز شهادت استادگرانقدری است که با علم وعمل و سلوک حکمت آمیز خود منزلت معلمی را بیش از پیش رفعت بخشید وبه مقام قرب رساند و به نشان افتخاری برای تعیین روز بزرگداشت مقام معلم تبدیل شد. با این امید که مسئولان عالی نظ
به گزارش موعود به نقل از مشرق ، مصطفی روزبه بخشایش در وبلاگ خود نوشت : علاّمه طباطبایی ذیل بعضی از آیات ، پس از مطرح کردن تفسیر عقلی خود ، با توجه به روایات متناسب ، مواردی از علائم ظهور را از باب جری (1) تطبیق بر آن آیات ، منطبق می کند ؛ برای نمونه ، در آیه 54 سوره ی سبأ خداوند فرموده است :
« وَ حِیلَ بَینَهُم وَ بَینَ ما یَشتَهونَ کَما فُعِلَ بِأشیاعِهِم مِن قَبلُ »
سرانجام میان آنها و خواسته هایشان جدایی افکنده شد ؛ همان گونه که از پیش با پیروان
امیرالمؤمنین(ع) فرمود: و قَالَ (ع) صِحَّةُ الْجَسَدِ مِنْ قِلَّةِ الْحَسَد. 
سلامتی بدن از کم بودن حسادت ناشی می‌شود. 
نهج‌البلاغه، ص۵۲۳
---
علامه محمد تقی بهجت(ره):
احساس حضور خدا در همه حال، همه مسائل را حل میکند.
---
رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم:
در سه چیز برای امّت خود احساس خطر می کنم: گمراهی، بعد از آن که هدایت و معرفت پیدا کرده باشند. گمراهی ها و لغزش های به وجود آمده از فتنه ها. مشتهیات شکم، و آرزوهای نفسانی و شهوت پرستی.
---
سلام . هیئت
بی حالی در نماز
علامه حسن زاده آملی نقل می کند: در تعطیلات تابستان به آمل رفتم، خوابیده بودم بچه ها سر و صدا کردند و از خواب بیدار شدم و غضبناک شدم و بعد از آن ناراحت شدم که چرا من غضبناک شدم، آن قدر گریه کردم تا این که نتوانستم غذا بخورم، به تهران آمدم و راهی تبریز شدم تا سراغ طبیبم بروم به محضر علامه طباطبایی رفتم و به ایشان گفتم من حال نماز ندارم، بدون این که به ایشان جریان را بگویم.
گفت: بی خود غضبناک می شوی و انتظار هم داری که در نماز حال داش
استاد ملکیان در باب رمز موفقیت های علمی و معنوی علامه طباطبایی صاحب تفسیر المیزان چنین می گوید:
موفقیت های معنوی علامه بسیار بیشتر از آثار ارزشمند علمی ایشان است. در واقع او از حیث معنوی مقامات بالایی را کسب کرده و فضایل الهی را در خود جمع داشت.
شاید بتوان رمز موفقیت ایشان را در چند جمله خلاصه کرد:1. علامه تنها به امور ضروری زندگی می پرداخت. و در مورد موارد غیر ضرور به اتلاف وقت و هزینه مایل نبود.2. او هرگز خود را با دیگران مقایسه نمی کرد. بلکه تن
استاد ملکیان در باب رمز موفقیت های علمی و معنوی علامه طباطبایی صاحب تفسیر المیزان چنین می گوید:
موفقیت های معنوی علامه بسیار بیشتر از آثار ارزشمند علمی ایشان است. در واقع او از حیث معنوی مقامات بالایی را کسب کرده و فضایل الهی را در خود جمع داشت.
شاید بتوان رمز موفقیت ایشان را در چند جمله خلاصه کرد:1. علامه تنها به امور ضروری زندگی می پرداخت. و در مورد موارد غیر ضرور به اتلاف وقت و هزینه مایل نبود.2. او هرگز خود را با دیگران مقایسه نمی کرد. بلکه تن
خاطره ای از همسر علامه طباطبایی از زبان همسر شهید مطهری
.
به عمرم خانمی مثل ایشان ندیدم که اینقدر دغدغه همسرش را داشته باشد. می‌گفت: وقتی علامه در حال مطالعه است چای کمرنگ را به اتاق ایشان می‌برم و به علامه نگاه هم نمی‌کنم. چای را می‌گذارم و می‌آیم بیرون تا مبادا رشته افکارش پاره شود. .
.
روزی مهمان خانم بودم. لباس‌هایشان خیلی مندرس و کهنه شده بود و ایشان نیاز داشت که لباسی برای خودش بدوزد. زمانی که علامه بیرون می‌رفت به ایشان گفت، از درس که
آغاز ارتباط خاصّ علّامه طباطبائی با آیةالله قاضی رضوان الله علیهما

علّامه آیةالله حاج سیّدمحمّدحسین حسینی طهرانی قدّس سرّه:

«استاد علّامه میفرمودند: چون به نجف اشرف برای تحصیل مشرّف شدم از نقطۀ نظر قرابت و خویشاوندی و رَحِمیّت، گاهگاهی بمحضر مرحوم قاضی شرفیاب می شدم.

تا یک روز درِ مدرسه ای ایستاده بودم که مرحوم قاضی از آنجا عبور می کردند؛ چون به من رسیدند، دست خود را روی شانۀ من گذاردند و فرمودند: «ای فرزند! دنیا میخواهی نماز شب بخوان
⁦✍️⁩یکی از دلایل عدم ظهور امام زمان(عج)!
یکی از دلایل تاخیر در ظهور امام زمان یخاف القتل (ترس از کشته شدن) است.
خدوند یازده امام معصوم را فرستاد و ما شیعیان نتوانستیم از جان آن ها دفاع کنیم و آن ها را شهید کردند.
خدا آخرین ذخیره ی خود را تا زمانی که قادر به دفاع از جان ایشان نباشیم نخواهد فرستاد.
 شیعیان و یا به طور کلی دوستداران آن حضرت باید چنان قدرتی داشته باشند که دشمنان هنگام ظهور حضرت نتوانند آن حضرت را به شهادت برسانند.
امام صادق (ع):فرمو
خب ظاهرا علامه نه تنها بد نیست بلکه خیلیم خوبه. خوابگاهش که خیلی بهتره حداقل. فقط بزرگ ترین مشکلی که داره دوریش از انقلابه که خیلیم مهمه اتفاقا.
و خب چیز دیگه ایم که هست دو رشته ای خوندنه. که فقط چند تا بخشنامه ی مبهم در موردش وجود داره و میگه فقط رشته های مرتبط. حالا فعلا که ظاهرا دانشگاه تهران ادبیات و روان رو مرتبط نمیدونه، دیگه نمی دونم علامه چطوره
مدیریت جهانگردی رو هم واقعا دوست داستم، رشته ی خیلی جذابی بود. مامانم هم به حدی داره سعی میکن
علامه حسن زاده آملی: «به دستور حضرت استادم علامه آقا سید محمد حسین طباطبایى رضوان الله تعالى علیه از اول ماه ذى القعده تا دهم ذى الحجه ۱۳۸۹ ه ق، در اربعین‌ کلیمى‌ بودم‌ وَ واعَدْنا مُوسى‌ ثَلاثِینَ لَیْلَةً وَ أَتْمَمْناها بِعَشْرٍ فَتَمَّ مِیقاتُ رَبِّهِ أَرْبَعِینَ لَیْلَةً ...(سوره اعراف، آیه ۱۴۲)؛ در اوائل ماه ذى الحجه مذکور به توجه نشسته بودم، انتقالى روى آورد تا در کنار نهرى گذارم افتاد، درخت انجیرى در کنار آن نهر بود و انجیر بسی
عنوان: حدیث مفضل بن عمر از امام صادق (ع) درباره وقایع زمان ظهور و رجعت
موضوع: علامات ظهور المهدی (بحار الأنوار ؛ ج‏53 ؛ ص1 باب 28 ما یکون عند ظهوره (ع) بروایة المفضل بن عمر)
پدیدآور: محمد باقر بن محمد تقى مجلسی ( 1037- 1110ق)‏
زبان: عربی + ترجمه فارسی
مترجم: علی دوانی
تعداد صفحات: 58
سایز: A4. B zar 15. رنگی
فرمت: pdf + word
گفتاری از علامه مجلسى پیرامون حدیث مفضل بن عمر 
ادامه مطلب
هودر سال ۷۴۸ قمری در خراسان ، هنگامی که در ابتدای سلوک و ریاضت بودم ، خواب دیدم که ایستاده ام و به آسمان می نگرم. در قسمت شمال آسمان مستطیلی به طول ۱۰ متر و عرض حدود ۴ متر بود. در این مستطیل با طلا بر زمینه ی لاجورد با حروف درشتی همه ی مستطیل را نام های (الله) ، (محمد) ، و (علی) پر کرده بود. تمام عالم از نور این شکل و نام هایی که در آن نوشته شده بود ، لبریز گردیده بود. مردم بر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و اهل بیت او صلوات می فرستادند و من نیز چنین م
جزوه اصول فقه 1 علامه مظفر

دانلود جزوه اصول فقه 1 علامه مظفر

دانلود فایل

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنیدنتایج وب
دانلود خلاصه کتاب اصول فقه علامه مظفر pdf | یاوران ... - یاوران ...www.yavaranfile.ir › downloads › دانلود-خلاصه-کتاب-ا...۲۷ مهر ۱۳۹۸ - دانلود خلاصه کتاب اصول فقه علامه مظفر pdf | یاوران فایل. ... اطلاعیه شماره 1لینک دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت وجه به نمایش در می آید و همزمان به ...
شرح اصول فقه جلد 1 علامه مظفر - بان
دادخواهی حضرت زهرا سلام الله علیها پس از رجعت در عهد ظهور نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله
علامه مجلسی رضوان الله علیه از مفضل بن عمر رضوان الله علیه روایت کرده است که امام صادق علیه السلام در مورد شکایت حضرت فاطمه زهرا علیها السلام نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله پس از رجعت در عهد ظهور فرمودند: پس ابتدا کند حضرت فاطمه و شکایت کند از ابو بکر و عمر علیهما اللعنة که فدک را از من گرفتند و چندان که حجت‌ها بر ایشان اقامه کردم سود نداد و نامه‌ای که
این کتاب ترجمه کتاب «الاِمامُ المَهدِی‌علیه السلام مِنَ المَهْدِ اِلَی الظُّهُورِ» اثر ارزشمندی از علامه فقید «آیت‌اللّه سید محمد کاظم قزوینی» است.سید محمد کاظم قزوینی به سال 1348 ه .ق در شهر مقدس کربلا در خانواده علمی و روحانی «قزوینی» - که از خاندان‌های اصیل و ریشه دار آن خطه به شمار می‌آمد - دیده به جهان گشود، او در مدت عمر پر برکت خود، علاوه بر اینکه سخنوری توانا بود؛ ده‌ها کتاب ارزشمند از خود به یادگار نهاد. بالاخره پس از عمری تلاش، جه
دانلود آهنگ نیما علامه اتفاق خوب { کیفیت 320 و 128 }
امشب برای شما عزیزان جاز موزیکی ، دانلود آهنگ ♪ نیما علامه ♪ اتفاق خوب ♪ با متن و دو کیفیت عالی
Download New Song BY : Nima Allameh – Etefaghe Khoob With Text And Direct Links In jazzmsuic
متن آهنگ اتفاق خوب نیما علامه
»───♫♫●|●|●♫♫───«
اتفاق خوبیه ، بهم رسیدیم من و تو … !
خوب عطر نفسات پر شده تو هوای من … !
دیگه نزدیک یه ساله که من تو و باهمیم … !
»──|♫●|──«
لحظه هام ، کنار تو ، قشنگ و و رویایی شدن … !
عکس ازدواجمون ، باهم توی ق

همان طور که در مقالات پیشین سرزمین های درگیر در واقعه شریف ظهور گفته شد، یمن نیز یکی از این سرزمین هاست. در بحث پیرامون سرزمین یمن، در احادیث نام شخصیت یمانی به چشم می خورد.

همان طور که در مقالات پیشین سرزمین های درگیر در واقعه شریف ظهور گفته شد، یمن نیز یکی از این سرزمین هاست. در بحث پیرامون سرزمین یمن، در احادیث نام شخصیت یمانی به چشم می خورد.یمانی از مهمترین چهره هایی است که پیش از ظهور خروج می کند. ظهور یمانی نیز همچون سفیانی از علائم ق
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
برای شناخت شیعه به این مطلب  ازحضرت‌الله العظمی علامه طهرانی دقت کنید که
قریب به این مضمون 
شخصی به علامه طهرانی عرض کرد در بیمارستانی در آمریکا خانم های پرستار بسیار با محبت وادب و احترام و دلسوزانه با بیماران برخورد می‌کنند و به امور بیماران رسیدگی میکنند...
ولی در بیمارستان اینجا پرستارها خیلی بداخلاق هستندو...
درحالی که پرستار آمریکایی مسیحی و اینها شیعه هستند
حضرت آیت‌الله
مقدمه :مدیریت پایگاه داده ها (چه داده های متنی یا تصویری یا غیره) شاید مهمترین کاربردی بوده است که همواره از کامپیوترهای تجاری خواسته شده است. به همین دلیل در چند سال گذشته قبل از ظهور محیطهای مبتنی بر رابط گرافیکی شاهد حکومت زبان cobol بر امپراطوری کامپیوتر بودیم.بعد از این امر ظهور برنامه dBase و فروش حیرت آور آن خبر از همین احتیاج مبرم به پایگاه داده ها می داد.
دانلود - 800 تومان

بسم الله الرحمن الرحیم
سید شهید قاضی نور الله شوشتری در (مجالس الموُمنین) در ضمن احوالات آیت الله علّامه حلّی گفته است:
از جمله مراتب عالیه که جناب شیخ به آن امتیاز دارد، آن است
که بر همه ی اهل ایمان شهرت یافته
که یکی از علمای اهل سنتدر بعضی فنون علمی استاد علامه حلی بود
او کتابی در ردّ مذهب شیعه امامیه نوشته بود
و درمجالس آن را برای مردم می خواند و آن ها را گمراه می نمود
و از ترس آنکه مبادا کسی از علمای شیعه ردّ آن نماید 
آن را به کسی نمی داد که
{شناخت شناسنامه ای امام زمان(عج) - شماره 33}

م ح م د

آیا می شود نام امام زمان را به نام خاص بگوییم؟
در این باره چهار مدل روایات به ما رسیده است:
۱- جایز نیست مطلقا. ۲- جایز نیست تا هنگام ظهور. ۳- جایز است در صورت نبودن خطر و تهدید. ۴- جایز است.
روایاتی داریم که در آن به صراحت، اشاره به نام خاص حضرت شده؛ بعنوان نمونه: امام صادق فرمودند «خلف صالح از فرزندانم، مهدی ست. نامش «محمد» و کنیه اش ابوالقاسم...»(کشف الغمه ج۲؛ کمال الدین)
گاهی دانشمندان شیعه هم
{از عاشورا تا ظهور - شماره 38}

حضور امام زمان در دسته عزاداری

روز عاشورا بود و موج عزاداران - از هر سو - به طرف کربلا در حرکت بود، علامه بَحرالعلوم به همراه گروهی از طلبه ها به استقبال عزاداران می رفتند..
به محلّه طُویریج رسیدند (که دسته ی سینه زنی و سبک سینه زنی شان مشهور است) وقتی سیدبحرالعلوم به آنها رسید ناگهان - با آن کهولتِ سن و موقعیت اجتماعی و علمی - لباس خود را به کناری گذاشت و در صفِ سینه زنان با شورِ وصف ناپذیری به سینه زدن پرداخت! پس از

از مرحوم شهید مطهرى پرسیدند که:
شما فوق العاده از علّامه طباطبائى تجلیل مى ‏کنید و تعبیر «روحى فداه» را در مورد ایشان دارید؛ این همه تجلیل به خاطر چیست؟

آن مرحوم فرمود: «من فیلسوف و عارف بسیار دیده ‏ام و احترام مخصوص من به ایشان، نه به خاطر این است که یک فیلسوف است، بلکه احترامم به این جهت است که او عاشق دلباخته اهل بیت است. علّامه طباطبائى در ماه رمضان روزه خود را با بوسه بر ضریح مقدس حضرت معصومه علیها السلام افطار مى ‏کرد. ابتدا پیاده
✨﷽✨
✅ ظهور را نزدیک ببینیم 
✍اگرچه ما از تعیین زمان براى ظهور نهى شده ایم اما این بدان معنا نیست که با موضوع ظهور به عنوان واقعه اى دور از دسترس که در آینده اى دور و نامعلوم به وقوع مى پیوندد برخورد کنیم. بلکه باید همواره خود را در چند قدمى ظهور ببینیم و امیدوار باشیم که در زمان حیات خود، ظهور حضرت حجت(ع) را درک کنیم. 
این نکته اى است که از مجموع روایاتى که در این زمینه از ائمه معصومین(ع)، نقل شده استفاده مى شود که ازجمله مى توان به بخشى از دعا
تواتر حدیث غدیر در کلام علامه محمد تقی مجلسی رضوان الله علیه
عالم جلیل القدر شیعه علامه محمد تقی مجلسی قدس الله روحه الشریف می‌نویسد:
وقال رسول الله صلى الله علیه وآله وسلم فی غدیر خم ألست أولى بكم من أنفسكم ؟ قالوا : بلى یا رسول الله. فقال رسول الله صلى الله علیه وآله وسلم: من كنت مولاه فعلی مولاه كما رواه العامة والخاصة متواترا.
رسول خدا صلی الله علیه و آله در غدیر خم فرمودند: آیا من سزاوارترین افراد به خودتان نیستم؟ [حاضرین] گفتند: بلی، ای پ
               بسم الله ارحمن الرحیم
سید شهید قاضی نور الله شوشتری در (مجالس الموُمنین) در ضمن احوالات آیت الله علّامه حلّی گفته است:
از جمله مراتب عالیه که جناب شیخ به آن امتیاز دارد، آن است
که بر همه ی اهل ایمان شهرت یافته
که یکی از علمای اهل سنت
ادامه مطلب
قیاس اقترانی حملی:
قیاس اقترانی حملی از چند قضیه حملیه تشکیل میشود.
برای آنکه قیاس اقترانی، مطلوب را نتیجه دهد، باید از دو مقدمه تشکیل شده باشد و باید در آن دو مقدمه، سه حد وجود داشته باشد: حدی که در هر دو مقدمه تکرار شده و مشترک میان آن دو است، و حدی که اختصاص به مقدمه نخست دارد؛ و حد دیگری که اختصاص به مقدمه دوم دارد. حدی که تکرار می شود و در هر دو مقدمه وجود دارد، همان است که میان دو حد دیگر ارتباط برقرار می کند. این حد در نتیجه، که از آن دو حد د
حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در همایش دومین اجلاس بین‌المللی فعالان مهدوی که در محل سالن همایش‌های حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به طبیعی بودن روال ظهور و اینکه ما اکنون در متن این اتفاقاتی هستیم که در کشورهای همسایه رخ می‌دهد و زمینه را برای ظهور مهیا می‌کنند تاکید کرد: من به دنبال ظهور سفیانی در شام بودم آن هم بعد از 1400 سال و بعد آنقدر به طور طبیعی این رخ داده است که همه آن را می‌دانیم و داعش همان بود که مجسمه ابوسفیان را نصب کرده بود

حضرت مهدی(عج) در چند سالگی به امامت منصوب شدند؟✅ 5 سالگی
غیبت صغری امام زمان(عج) چند سال طول کشید؟✅69سال
غیبت کبری امام زمان(عج)از چه سالی شروع شد؟✅از سال 329 قمری
اولین نشانه ظهور حضرت مهدی(عج) چیست؟✅طلوع خورشید از مغرب
نمایندگان امام زمان(عج)در غیبت کبری چه کسانی هستند؟✅مراجع شیعه که عالم به فقه، روایت و کتاب خدا هستند
هنگامی که حضرت مهدی (عج) به دنیا آمد بر بازوی راستشان چه نوشته بود؟✅"جاءالحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا "
کدام معصو
به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی - خبری تاریخ تطبیقی؛
در روایت‌های سیره، تاریخ و حدیث آن‌قدر نعل وارونه زده‌اند که حساب ندارد؛ در آن‌ها چنان نموده‌اند که قاتل را مقتول، ظالم را مظلوم، شب را روز و روز را شب نشان داده‌اند.
پاک‌ترین و پارساترین صحابه‌ای چون ابوذر، عمار، حُجربن‌عَدی را مردمی تبهکار، سفیه و اخلالگر معرفی کرده، کسانی چون معاویه، مروان‌بن‌حَکَم، ابوسفیان و زیاد را افرادی پاک، مبرّا و مرد خدا شناسانده‌اند!
آن‌قدر در حدیث
به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی - خبری تاریخ تطبیقی؛
در روایت‌های سیره، تاریخ و حدیث آن‌قدر نعل وارونه زده‌اند که حساب ندارد؛ در آن‌ها چنان نموده‌اند که قاتل را مقتول، ظالم را مظلوم، شب را روز و روز را شب نشان داده‌اند.
پاک‌ترین و پارساترین صحابه‌ای چون ابوذر، عمار، حُجربن‌عَدی را مردمی تبهکار، سفیه و اخلالگر معرفی کرده، کسانی چون معاویه، مروان‌بن‌حَکَم، ابوسفیان و زیاد را افرادی پاک، مبرّا و مرد خدا شناسانده‌اند!
آن‌قدر در حدیث
مزایای آموزش مجازی فیبروز ابرو
فیبروز ابرو جدیدترین روش هاشور ابرو است که آموزش آن یکی از مهم ترین زمینه های آموزش هاشور ابرو میباشد. هزینه آموزش فیبروز بسیار گزاف است چرا که این رشته یک رشته جدید است و طرفداران آن زیاد است. از طرفی در دنیای امروز هر روز با اینترنت درگیر هستیم و یادگیری مجازی و آموزش مجازی فیبروز ابرو یکی از مزایایی است که اینترنت برای ما به ارمغان آورده است.
فضای مجازی آموزشی و آموزش اینترنتی فیبروز ابرو این مزیت را دارد
جهانی با ویژگی های خاص 

آنچه از مجموع آیات و روایات بدست می‌آید آن است که جهان هنگام رجعت، جهانی است با ویژگی‌های خاص به خود، که نه به طور دقیق شبیه به جهان دنیاست و نه همانند جهان آخرت است، در عین حال، برزخ هم نیست.
علامه طبابطبایی در تفسیر المیزان، قیامت را در بالاترین درجه‌ی کشف و شهود دانسته و رجعت، در مرتبه‌ی میانی و پایین تر از این دو ظهور حضرت حجت است.(۱)
بنابراین اگر چه رجعت در همین دنیای مادی اتفاق خواهد افتاد، اما ویژگی‌های خاصش آ
جهانی با ویژگی های خاص 

آنچه از مجموع آیات و روایات بدست می آید آن است که جهان هنگام رجعت،جهانی است با ویژگی های خاص به خود ، که نه به طور دقیق شبیه به جهان دنیاست و نه همانند جهان آخرت است، در عین حال، برزخ  هم نیست.
علامه طبابطبایی در تفسیر المیزان، قیامت را در بالاترین درجه ی کشف و شهود دانسته و رجعت، در مرتبه ی میانی و پایین تر از این دو ظهور حضرت حجت است.(۱)
بنابراین اگر چه رجعت در همین دنیای مادی اتفاق خواهد افتاد ،اما ویژگی های خاصش آن را
جهانی با ویژگی های خاص 

آنچه از مجموع آیات و روایات بدست می آید آن است که جهان هنگام رجعت،جهانی است با ویژگی های خاص به خود ، که نه به طور دقیق شبیه به جهان دنیاست و نه همانند جهان آخرت است، در عین حال، برزخ  هم نیست.
علامه طبابطبایی در تفسیر المیزان، قیامت را در بالاترین درجه ی کشف و شهود دانسته و رجعت، در مرتبه ی میانی و پایین تر از این دو ظهور حضرت حجت است.(۱)
بنابراین اگر چه رجعت در همین دنیای مادی اتفاق خواهد افتاد ،اما ویژگی های خاصش آن را
انشا درمورد مادر با مقدمه بدنه و نتیجه انشا در مورد مادر با مقدمه بدنه نتیجه انشا درباره مادر کلاس هفتم انشا مادر ابتدایی انشا عادی درمورد مادر انشا در مورد مادر پایه هفتم مقدمه در مورد مادر انشا در مورد مادر به زبان ساده
ادامه مطلب
دانلود رایگان مجموعه ارزشمند نور مجرد

توضیحات: کتاب شریف نور مجرد در سه جلد چاپ شده است و یک دانشنامه کامل برای سبک زندگی اسلامی را بیان کرده است.

این کتاب که به توصیه جمعی از علماء از جمله حضرت آیت الله خامنه ای نوشته شده است یادنامه کاملی از عارف کامل حضرت علامه آیت الله سید محمدحسین حسینی طهرانی میباشد.
نویسنده این کتاب فرزند ارشد و وصی علامه میباشند.

* جهت دانلود کتاب ها به ادامه مطلب مراجعه کنید :

ادامه مطلب
این پاورپوینت در 20 اسلاید به شکل زیبا و منحصر به فرد طراحی و اسلاید بندی شده است دراین پاورپوینت مطالبی از شاگردان،اساتید، وضیعت معیشتی،ساده زیستی و سایرمطالب مفید و ارزنده در مورد علامه طباطبایی د راین پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید

جهت دانلود فایل کلیک کنید
پاداش انتظار فرج در عصر غیبت
علامه مجلسی رضوان الله علیه می‌نویسد:
و در حدیث معتبر دیگر از حضرت علی بن الحسین صلوات الله علیهما منقول است که آن حضرت فرمود که ممتد و دراز خواهد شد غیبت امام دوازدهم از اوصیای رسول خدا صلوات الله علیه و آله، به درستی که اهل زمان غیبت آن حضرت که قائل به امامت او باشند و انتظار ظهور او کشند بهترین اهل هر زمانی خواهند بود؛ زیرا که حق تعالی به ایشان عطا فرموده است از عقول و افهام و معرفت و شناسایی، آن قدر که غیبت نزد

معرفی کتاب روح مجرد
«روح مجرد» روایتی از زندگی یکی از اولیای بر حق خدا به نام «سیدهاشم حدّاد» است.
«سید محمد حسین حسینی طهرانی» در این کتاب به بیان برخی اسرار بین خود و استادش سیدهاشم حدّاد؛ و همچنین توصیف حالات و نظریات این عارف بزرگ قرن چهاردهم پرداخته است.
«سیدهاشم حدّاد» از راه نعل‌‌بندی تامین معاش می کرد و با این حال تمام سختی‌های زندگی با این عقیده که هرچه هست از معشوق و محبوب الهی می‌آید، برایش آسان بود.
از این عارف بزرگ جز چند نام
امروز خواب موندمو ساعت شیش و نیم بیدار شدم. اما اشکال نداره جبرانش میکنم یجوری. کتابو شروع کردم. اینقدر هم سخت نیست بابا مثل کتابهای دینی میمونه یعنی اندیشه اخلاق و اینها برای من آسون بود ولی خب موضوعش فلسفه است دیگه فعلا مقدمه اش هستم. همین برم کار کنم که خیلی دیر شد. 
کتاب جدید ترجمه و شرح بدایة الحکمة جلد اول ، نوشتهٔ علامه سید محمد حسین طباطبائی ، ترجمهٔ دکتر علی شیروانی، نشر دارالفکر. 
با بد اخلاقی های شوهر و مادر شوهر و خواهر شوهر و برادر شوهر ساخت. با خانه های اجاره ای و مزاحمتهای بچه های برادر شوهر ساخت. با سقف ترک خورده ای که مجبور بودند هنگام بارش باران زیرش تشت بگذارند تا فرش اتاق 10 متری خانه 56 متری شان خیس نشود ساخت. همیشه به آخرتش اندیشید و همه سختیها را تحمل کرد. نتیجه اش شد اینکه وقتی در جلسه زنانه خانمی گفته بود تا فلان سال  امام زمان عج ظهور خواهد کرد. در خواب حضرت را دیده بود و از ایشان پرسیده بود آن خانم می گوید ت
تواتر حدیث غدیر در کلام خواجه نصیر الدین طوسی و علامه حلی
علامه حلی رضوان الله علیه می‌نویسد:
قال: و لحدیث الغدیر المتواتر. 
أقول: هذا دلیل آخر على إمامة علی ع و تقریره أن النبی صلى الله علیه و آله قال فی غدیر خم و قد رجع من حجة الوداع معاشر المسلمین أ لست أولى بكم من أنفسكم قالوا بلى قال صلى الله علیه و آله من كنت مولاه فعلی مولاه اللهم وال من والاه و عاد من عاداه و انصر من نصره و اخذل من خذله. و قد نقل المسلمون كافة هذا الحدیث نقلا متواترا .
او (
هو

چون حقایق عالم برای مجاهد [در سلوک الی الله] کشف می شوند به صُوَری تمثّل می یابند ، و در طلیعه امر تمثلات رعد و برق و زلزله و مانند آنها روی می آورند ؛ در این حالِ کشف ، مثال‌ها و صُوَری پیش می آیند ، و انسان موفق به زیارت جمال پیغمبر و امام می شود.

علامه طباطبائی
انسان در عرف عرفان استاد علامه حسن زاده آملی صفحه ۳۲
رد علامه حلی قدس سره بر وحدت وجود
علامه حلی اندیشمند بزرگ شیعه، در آثار خود به صورت‌های مختلف و بحث‌های گوناگون از راه و روش صوفیه به شدت انتقاد نموده و در زمینه صفات حق تعالی در بحث پنجم کتاب خود چنین می‌فرماید:
المبحث الخامس: فی أنه تعالى لا یتحد بغیره: الضرورة قاضیة ببطلان الاتحاد، فإنه لا یعقل صیرورة الشیئین شیئا واحدا. وخالف فی ذلك جماعة من الصوفیة من الجمهور، فحكموا بأنه تعالى یتحد مع أبدان العارفین، حتى أن بعضهم قال: إنه تعالى نفس ا
 دانلود کتاب مقدمه علم حقوق ناصر کاتوزیان

دانلود فایل

جزوه کتاب مقدمه علم حقوق دکتر ناصر کاتوزیان – absolutelysabzparks.ir › absolutely › جزوه-کتا... Translate this page Oct 3, 2018 - جزوه کتاب مقدمه علم حقوق دکتر ناصر کاتوزیان با فرمت pdf و در 58 صفحه ... مقدمه علم حقوق pdf,دانلود کتاب مقدمه علم حقوق,جزوه مقدمه علم حقوق,نکات مهم ... ناصر کاتوزیان - پرفروش ترین و بهترین فایل هاtasoraya.com › دانلود-کتاب-مقدمه-عل...- Tra
انشای ادبی در مورد پاییز انشا در مورد پاییز هفتم انشا پاییز فصل هزار رنگ مقدمه انشا پاییز انشا در مورد پاییز با مقدمه بدنه و نتیجه انشا درباره پاییز در روستا انشا درمورد پاییز با مقدمه بدنه نتیجه متن عادی درباره پاییز
ادامه مطلب
✅اطلاعیه
بمناسبت فرارسیدن ولادت باسعادت منجی عالم حضرت مهدی موعود(عج)مراسم جشن ظهور بصورت مجازی درحسینیه مجازی باهمکاری دفتر امام‌جمعه وهیئت یالثارات الحسین(ع)چابکسردر روز چهارشنبه از ساعت ۲۱ بدون حضور جمعیت برگزار میگردد:
همچنین لازم به ذکر است در همین راستا مسابقه ای تحت عنوان عصرظهور برگزار میگرددکه ازبین شرکت کننده گانی که جواب صحیح دادند به قید قرعه به پنج نفر هرکدام به مبلغ۲میلیون ریال اهدا میگردد:
سوالات:
۱.شرط لازم و اصلی برای
وی در یک روز زمستانی متولد شد . از بچگی شوق زیادی برای اموختن داشت.او دوران دبیرستان خود را در مدرسه ی بشارت موعود گذراند و افتخارات بسیار زیادی کسب نمود . عرشیا توانست در ازمون هایی نظیر مبتکران و اندیشمند رتبه های تک رقمی در کشور کسب کرد . در هنر نیز توانست رتبه های استانی زیادی کسب کند.در رشته ی کاریکاتور و خوشنویسی رتبه های اول و دوم استان تهران را بدست اورد.
ورزش
او توانست در ورزش هندبال و والیبال با تیم مدرسه اش رتبه ی دوم منطقه و اول منطق
هرگاه قلبم از حوادث و بلواهای تلخ خاورمیانه می‌گیرد، مرور روایات آخرالزمانی اندکی تسکینم می‌دهد. متن زیر را از کتاب عصر ظهور نوشته‌ی علامه علی کورانی بازنشر می‌دهم.
امام باقر (ع) فرمود:
«گویا می‌بینم که گروهی از مشرق زمین خروج کرده‌اند و طالب حق‌اند اما آنها را اجابت نکنند. مجدداً بر خواسته‌هایشان تاکید کنند اما مخالفان نپذیرند. وقتی چنین شود، سلاح‌ها را به دوش کشیده و در مقابل دشمن بایستند، آنگاه پاسخ مثبت گیرند اما این بار خودشا
⭕️ اسلام، دینی که با ظهور مهدی جهانی می‌شود.
از موضوعات مشترک بین شیعه و اهل سنت، غلبه اسلام بر دیگر ادیان، در عصر ظهور است‏. فخر الدین رازى، در تفسیر آیه ۳۳ سوره توبه، از ابوهریره نقل کرده است که این آیه، وعده الهى است بر این‏که خداى متعال، اسلام را بر همه آیین ‏ها پیروز خواهد کرد و این اتفاق، به هنگام نزول عیسى تحقق می‌یابد‏. (١)
قندوزى نیز در تفسیر آیه یاد شده، از امام صادق روایت می‌کند: «به خدا قسم، تا زمان خروج مهدى، تأویل این آیه فرا
رونمایی از پوستر (نگاره) رسمی نمایشگاه بیست و سوم و سمینار نهم، فانوس پنجم. برای دانلود پوستر در ابعاد واقعی روی تصویر کلیک کنید.

یازده تا سیزده اردیبهشت ماه 98
چهارشنبه، ساعت 9 تا 15
پنج شنبه، ساعت 9 تا 18
جمعه، ساعت 9 تا 13
در محل دبیرستان دوره اول علامه حلی2:
میدان رسالت - خیابان هنگام - بالاتر از میدان الغدیر - خیابان نعمت زاده - دبیرستان دوره اول علامه حلی2 تهران
خورشید تاریکی‌پمپاژ نور به تمام جهانیان در عصر ظلم و تاریکی‌به تمام دنیا نشان خواهیم داد منتظران حضرت ولی عصر (عج) مطابق سیره ایشان و اجداد طاهرینش به دنبال استقرار اخلاق و انسانیت بر جامعه هستند و تا ظهور ایشان از پای نخواهند نشست.از مهم‌ترین چالش‌های ‌ما در هم شکستن فضای کم هیاهوی نوای مهدوی و ظهور استعدادهای نهان دراین عرصه بوده است.به امید ظهور مولا و سرورمان حضرت حجت (عج) که صدالبته نزدیک است.شما با معرفی این سایت سهمی در این کار ارز
آدم کوچولو‌ها پایان‌نامه‌هایشان شناخت آدم بزرگ‌هاست. از خودشان چیز زیادی ندارند. یکی می‌شود علامه طباطبایی و پایان نامۀ زندگی‌اش تفسیر المیزان، یکی دیگر هم پایان نامه‌اش شناخت نظر علامه طباطبایی در فلان مسأله.
یک چیزِ مثلا خنده دار بگویم؟
یک روز به آیت الله مصباح گفتند که راسته شما شهید مطهری شماره 2 هستید؟ گفت: نه داداچ من مصباح یکم :))
به نام خدای شنهای طبس

کلیپ مربوط به روایط اشکهای امام زمان در مسجد کوفه ، شب قبل ظهور با تصاویری از مسجد کوفه
بر اساس روایات اسلامی شب قبل ظهور امام زمان عج در مسجد حضور میابند و تا بامداد ظهور اشک میریزند و ...

https://aparat.com/v/toDgs

https://hw2.cdn.asset.aparat.com/aparat-video/0f57c5f20f48112d791e0c02f367510217124216-360p__59272.mp4
قبول عبادات در گرو شناخت امام است
علامه محمد تقی مجلسی رضوان الله علیه می‌نویسد:
احادیث متواتره از رسول خدا و ائمه هدی صلوات الله علیهم اجمعین وارد شده است که اگر کسی یک امام از ائمه معصومین صلوات الله علیهم) را نشناسد، هر چند عبادت بسیار کند، همه مردود است.
لوامع صاحبقرانی، تالیف علامه محمد تقی مجلسی، جلد ۱، صفحه ۱۸، چاپ موسسه مطبوعاتی اسماعیلیان
مقدمه کتاب را
آخر کار می نویسند. هدف نویسنده از مقدمه یا پیشگفتار این است که بستر گسترده ای که
متن در آن قرار دارد را معرفی کند. مقدمه به خواننده متن می گوید که متن چگونه شکل
گرفته و چگونه باید آن را خواند. به عبارت دیگر، مقدمه به خواننده می گوید که متن چطور تولید شده و چطور باید آن را مصرف کرد. مقدمه، متن را در
راه رسیدن از فرد (نویسنده) به جمع (خوانندگان) هدایت می کند. مقدمه معمولاً
دستورالعملی برای خواندن متن ارائه می کند تا به این طریق خوانندگ
استاد سید غلامرضا سعیدی که در سال 1314 ه ق؛ مطابق با 1276 ه. ش (5) در روستای نوزاد مؤمن­آباد بیرجند به دنیا آمد و تحصیلات خویش را در زادگاه و شهر بیرجند سپری کرد و به قول خود "از سال 1320 ش یکسره تهرانی شد".
پس از سال­های 1320 ه. ش در صحنه فرهنگ ایران به طور محسوسی ظهور می‏یابد. و با تألیف آثار ارزنده خوب می‏درخشد. حتی آثارش در کشور الجزایر ترجمه شده و در روند مبارزات مردم الجزایر تأثیر بسیار بر جای می‏گذارد. آثارش در افغانستان نیز طرفداران زیادی پیدا می
پول برای اینکه حالتون رو خوب کنه همینطوری کاری از دستش بر نمیاد، باید خودتون حال دلتون خوش باشه، حال و هوای خوب داشته باشین، پول فقط میتونه موقعیتایی رو برامون ایجاد کنه که ازش لذت ببریم، باش هیجان رو بچشیم.. پس پول برای ساختنِ حالِ خوش نیازمندِ مقدمه ست...
ولی خبر خوب این
حالِ خوش داشتن نیازی به مقدمه ای به نامِ پول نداره، فقط باید یاد گرفت راهش رو :)

فاسقان در آیه ۴۴ سوره مائده کیستند؟
علامه مجلسی رضوان الله علیه می‌نویسد:
از حضرت باقر و صادق علیهما السلام منقول است که: حق تعالی نصیبی از خمس از برای آل محمد صلی الله علیه و آله فرض کرد و ابا کرد ابو بکر از آنکه نصیب ایشان را بدهد به سبب حسادت و عداوت و حق تعالی فرموده است که: هر که حکم نکند به آنچه فرستاده است خدا، پس ایشانند فاسقان.
حق الیقین، تالیف علامه مجلسی، صفحه ۳۴۰، نشر سرور
علامه طباطبایی: راه اصلاح نفس، گاهی به طریقی است که علمای اخلاق یادآور شده اند؛ یعنی دشمنی و خصومت پیشه کردن با نفس و در صدد اصلاح آن برآمدن. این راه، استقلال دادن به نفس و جنگیدن با او می‌باشد.گاهی به طریق دیگر است؛ به این صورت که نفس را از استقلال بیندازیم و اصلاحش را به مالکش (حق سبحانه) واگذار نماییم. این طریق بهتر از طریقه اول است.ثمرات حیات، ص ۱۴۸پ‌ن: توضیح مفصل علامه طباطبایی در این موضوع، در تفسیر المیزان ذیل آیه ۱۵۶ سوره بقره آمده است
  فشار قبر چیست؟ + راههای کاهش فشار قبر 

فشار قبر چیست

از
هولناکترین عذاب‌های قبر که میت در شب اول قبر به آن مبتلا می شود، فشار
قبر است که مومن و کافر، کوچک و بزرگ، باید حد طبیعی و ناگزیر آن را تحمل
کنند اما این فشار تحت اعمال انسان و پرونده ای که با اوست بسیار متغیر
است.
 فشار قبر چیست؟اما
در مورد اینکه واقعیت فشار قبر چیست و کیفیت آن به چه شکلی است، اطلاعات
دقیقی در دست نیست. برخی همچون علامه مجلسی، علامه حلی، علامه شبر و مر
شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در کلام امام کاظم علیه السلام
ثقة الاسلام کلینی رضوان الله علیه روایت کرده است:
۲- محمد بن یحیى، عن العمركی بن علی، عن علی بن جعفر أخیه، أبی الحسن علیه السلام قال: إن فاطمة علیها السلام صدیقة شهیدة .
امام کاظم علیه السلام فرمودند: حضرت فاطمه علیها السلام، راستگویی بود كه او را شهید کردند.
الكافی، تالیف ثقة الاسلام کلینی، جلد ۱، صفحه ۲۹۱، حدیث ۲، چاپ منشورات الفجر بیروت

علامه محمد تقی مجلسی رضوان الله عل
{از عاشورا تا ظهور - شماره 34}

کربلا ؛ پُلِ ظهور . . .

قیام امام حسین در حصار زمان و مکان نمی گنجد! اگر حمایت از حسین بن علی، به حضور در «جبههٔ نظامی کربلا» بود، حمایت از حجة بن الحسن، به حضور در «جبههٔ نرمِ فکریِ فرهنگی» است.
یاران عاشورائی از زخمِ شمشیرها و نیزه ها نهراسیدند تا آنجا که حتی به روی شهادت لبخند زدند. منتظران نیز برای تحقق زمینه های ظهور، باید در برابر زخم ها و نیش هایی که بر دل و جانشان می نشیند، مقاوم باشند؛ گویی از آن استقبال می
یکی از علت های غیبت امام زمان علیه السلام نبود ظرفیت درون مردم است.
شدید ترین دشمن ها نسبت به مسلمانان بر اساس آیات قرآن یهودی ها هستند.

"دشمنان انسان ممکن است از شیاطین و انسانها در بیرون وجود انسان یا نفس درون انسان باشند."
از وظایف ما در زمان غیبت حضرت ولی عصر(عج) مقدمه چینی برای ظهور ایشان است.
یهودیت در دنیا همیشه سعی داشته تا الیگارشی خود را حفظ کند و تا حدودی هم در این کار خود موفق بوده است.

یکی از مراحل ظهور منجی به اعتقاد یهودیت،تشکی
خلاصه مقدمه بیوشیمی (لنینجر) - قسمت اول
دانلود خلاصه فصل اول کتاب بیوشیمی (لنینجر) ، با عنوان مقدمه بیوشیمی، در 4 صفحه، قسمت اول. این فایل از فصل یک لنینجر ، 2017 نوشته شده است ، و این فایل قسمت اول از خلاصه این فصل می باشد. بیوشیمی لنینجر ، فصل اولش در مورد مقدمه بیوشیمی هست ، من این فصل رو نصف کردم، بخش اولش رو براتون خلاصه کردم ...

یکی از علت های غیبت امام زمان علیه السلام نبود ظرفیت درون مردم است.
شدید ترین دشمن ها نسبت به مسلمانان بر اساس آیات قرآن یهودی ها هستند.

"دشمنان انسان ممکن است از شیاطین و انسانها در بیرون وجود انسان یا نفس درون انسان باشند."
از وظایف ما در زمان غیبت حضرت ولی عصر(عج) مقدمه چینی برای ظهور ایشان است.
یهودیت در دنیا همیشه سعی داشته تا الیگارشی خود را حفظ کند و تا حدودی هم در این کار خود موفق بوده است.

یکی از مراحل ظهور منجی به اعتقاد یهودیت،تشکی
علامه طباطبایی! اصرار داشت برای یکبار هم که شده میگو بخورد. این خواسته با رویه زندگی و خوراک ساده ایشان متفاوت بود، وقتی دلیل این خواسته از ایشان سوال شد، فرمود پیامبر(ص) یکبار در عمرشان میگو خورده بودند. |link|در روایتی در مقدّمه سنن النبی در مورد سبب نگارش کتاب آورده است: امام صادق(علیه السّلام) مى‏‌فرماید «من دوست ندارم که مسلمانى بمیرد، مگر این‏که تمام آداب و سنن آن حضرت را و لو یک بار هم که شده، انجام دهد.»

لَقَدْ کانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ

بررسی محتوای روایات که همگی با ادبیات مشترک پرده از واقعیتی بزرگ بر می دارند و از واقعه ای در آینده خبر می دهند، نشان می دهد که بر 4 موضوع محوری تکیه شده است:1.خیزش مردی از شرق(قم)2. نهضتی بزرگ و اجتماعی3. نقش آفرینی در زمینه سازی ظهور4 دعوت به سوی حقانگیزه قیام کنندگان دعوت  به حق است و همین انگیزه، واقعه را تبدیل به نهضتی زمینه ساز برای ورود به عصر ظهور و همراهی با امام زمان(ع) می کند. دعوت جهانی امام مهدی، نهضتی است سیاسی،جهانی و نظامی.

ادامه
امام حسین(ع) در دعای عرفه می فرماید: «کیف یستدل علیک بما هو فی وجوده مفتقر الیک؟ ایکون لغیرک من الظهور ما لیس لک حتی یکون هو المظهر لک؟ متی غبت حتی تحتاج الی دلیل یدل علیک؟ ؛
چگونه برای اثبات وجود تو می توان به چیزی (مخلوقات) استدلال کرد چرا که آنها خود وجودشان را از تو گرفته اند؟ آیا غیر تو ظهور بیشتری دارد که بخواهد به تو ظهور بدهد؟ تو چه وقت غایب شده ای که نیاز باشد برای اثبات تو دلیل اقامه شود؟».

:دلنشین

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها